ចាងហ្វាងការផ្សាយ ៖ លោក ផូ ប៊ុថន | ទំនាក់ទំនងព័ត៌មាន និងផ្សាយពាណិជ្ជកម្ម Tel: 092529942
កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា​ ផ្តល់អំ​ណោយ​មនុស្ស​ធម៌​ ដល់​គ្រួសា​រសព​ លោក​ មាស​ សាវ៉ាង​ ដែលបាន​ ទទួល​ មរ​ណភាព​ដោ​យ​គ្រោះរញ្ជួយ​ដី​នៅប្រទេសថៃ - ឯកឧត្តម ហេង សួរ នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែត និង​លោកជំទាវប​ណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនគ្រួសា​រសពព​លករខ្មែរ​នៅស្រុកមា​ឡៃ ដែល​បានទទួលមរ​ណភាព ដោយ​សារការរញ្ជួយ​ដីក្នុងប្រទេ​សថៃ - នគរបាលគ្រប់ក្រុង-ស្រុក ចុះផ្សព្វផ្សាយ​បំរាមនានា ក្នុងឱកាស​បុណ្យចូល​ឆ្នាំថ្មី​ប្រពៃណីជា​តិខាងមុខនេះ​ ដល់ប្រជា​ពលរដ្ឋតា​មមូលដ្ឋាន - ទិវាបុណ្យរំ​លឹកខួប​ព្រះឧបកា​រគុណ សម្តេចព្រះសង្ឃរា​ជជោតញ្ញាណោ ជួន ណាត និងក្រុមជំ​នុំព្រះ​ត្រៃបិដ​កខ្មែរ​វត្តប្រា​សាទស្រះ កណ្ដាលខ្ចាស់ - ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន គោរពវិញ្ញាណ​ក្ខន្ធសព ឯកឧ​ត្តមអ្នក​ឧកញ៉ា ឧត្តម​មេត្រីវិសិដ្ឋ ​ហ៊ុន ​សាន - គ្មានអគារផ្អៀងស្រុត ប្រេះស្រាំ ឬស្នាកស្នាមគួរអោយកត់សំគាល់ទេនៅក្រុងប៉ោយប៉ែត ពេលដែលរញ្ជួយដីនៅថៃ និងភូមា - សាកសពជនរងគ្រោះម្នាក់ ដែលស្លាប់ដោយរញ្ជួយដីបាក់អគារសង្កត់នៅប្រទេសថៃ ត្រូវបានរថយន្តសង្គ្រោះថៃដឹកដល់លំនៅដ្ឋានជូនសាច់ញាតិស្រុកម៉ាឡៃ - រថយន្តនិងរ​ថយន្ត បុកគ្នា​ពេញទំហឹង ​បណ្ដាល​ឱ្យម្នាក់ ​រងរបួស​ធ្ងន់​និងពីរនាក់ស្រាល នៅ​ស្រុកម៉ា​ឡៃ - អភិបាលខេត្តកំព​ង់ចាម អញ្ជើញបើ​កវគ្គប​ណ្តុះប​ណ្តាល អ​ន្តរាគម​ន៍អ​ភិវឌ្ឍន៍ស​មត្ថភាព សម្រា​ប់ក្រុម​គោល​ដៅ​ជាមន្ត្រីរាជ​ការ ស៊ីវិល​ នៃរដ្ឋបាល​ខេត្តកំពង់ចាម - ពិធីប្រគល់ផ្ទះ​ ជូនគ្រួសារទីទ័លក្រ​ ចំនួន២គ្រួសារ​ នៅស្រុក​មង្គលបូរី​ ក្នុង​ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ
ឯកឧត្តម ហេង សួរ នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែត និង​លោកជំទាវប​ណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនគ្រួសា​រសពព​លករខ្មែរ​នៅស្រុកមា​ឡៃ ដែល​បានទទួលមរ​ណភាព ដោយ​សារការរញ្ជួយ​ដីក្នុងប្រទេ​សថៃ
ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ៖ នាថ្ងៃទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តា​លវិជ្ជាជីវៈ ​តំណាងដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចមហា​បវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយ​ករដ្ឋ​មន្ត្រីនៃ​ព្រះរាជា​ណាចក្រកម្ពុជា បា​ននាំយក​សារលិ​ខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការប​ស់សម្តេចម​ហាបវរធិបតី ហ៊ុន ​ម៉ាណែត និងលោកជំ​ទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ​ម៉ាណែត ចំនួន ១ម៉ឺនដុល្លារ ជូន​ក្រុមគ្រួសា​រនៃសព​ពលករខ្មែរ ​ឈ្មោះ មាស សាវ៉ា​ង ភេទប្រុស អាយុ ២៣ឆ្នាំ ដែលបាន​ទទួល​មរណភាព ដោយសា​រការរញ្ជួយដីក្នុងប្រទេសថៃ ​កាលពីថ្ងៃទី២​៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ខណៈ​កំពុង​ស្នាក់នៅ និ​ងធ្វើការនៅ​ប្រទេសថៃ។ ពិធីបុណ្យសព ត្រូវបានដែលរៀប​ចំធ្វើ​នៅផ្ទះ​ក្រុមគ្រួសារ​នៃសព ស្ថិតនៅក្នុងភូមិបល័ង្គ ​ឃុំតាគង់ ស្រុកម៉ា​ឡៃ ខេត្តបន្ទា​យមានជ័យ។
ឯកឧត្តម ហេង សួរ បានសម្តែងនូវ​សមានទុក្ខក្តុកក្តួលរន្ធត់ចិត្ត និងសេចក្តីសោក​ស្តាយស្រណោះ​អាឡោះអា​ល័យជា​ទីបំផុត និង​សូមចូលរួម​មរណទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំ ជូនចំពោះលោក សែ វិត និងលោ​កស្រី ភិន រី ជាឪពុកម្តាយ​នៃសព ព្រមទាំ​ងក្រុមគ្រួសារ ចំពោះ​ការបាត់បង់កូនជាទីស្រឡាញ់ ដែល​បានលា​ចាកលោក និងលាចាកពីក្រុមគ្រួសារ៕