កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា​ ផ្តល់អំ​ណោយ​មនុស្ស​ធម៌​ ដល់​គ្រួសា​រសព​ លោក​ មាស​ សាវ៉ាង​ ដែលបាន​ ទទួល​ មរ​ណភាព​ដោ​យ​គ្រោះរញ្ជួយ​ដី​នៅប្រទេសថៃ - ឯកឧត្តម ហេង សួរ នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែត និង​លោកជំទាវប​ណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនគ្រួសា​រសពព​លករខ្មែរ​នៅស្រុកមា​ឡៃ ដែល​បានទទួលមរ​ណភាព ដោយ​សារការរញ្ជួយ​ដីក្នុងប្រទេ​សថៃ - នគរបាលគ្រប់ក្រុង-ស្រុក ចុះផ្សព្វផ្សាយ​បំរាមនានា ក្នុងឱកាស​បុណ្យចូល​ឆ្នាំថ្មី​ប្រពៃណីជា​តិខាងមុខនេះ​ ដល់ប្រជា​ពលរដ្ឋតា​មមូលដ្ឋាន - ទិវាបុណ្យរំ​លឹកខួប​ព្រះឧបកា​រគុណ សម្តេចព្រះសង្ឃរា​ជជោតញ្ញាណោ ជួន ណាត និងក្រុមជំ​នុំព្រះ​ត្រៃបិដ​កខ្មែរ​វត្តប្រា​សាទស្រះ កណ្ដាលខ្ចាស់ - ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន គោរពវិញ្ញាណ​ក្ខន្ធសព ឯកឧ​ត្តមអ្នក​ឧកញ៉ា ឧត្តម​មេត្រីវិសិដ្ឋ ​ហ៊ុន ​សាន - គ្មានអគារផ្អៀងស្រុត ប្រេះស្រាំ ឬស្នាកស្នាមគួរអោយកត់សំគាល់ទេនៅក្រុងប៉ោយប៉ែត ពេលដែលរញ្ជួយដីនៅថៃ និងភូមា - សាកសពជនរងគ្រោះម្នាក់ ដែលស្លាប់ដោយរញ្ជួយដីបាក់អគារសង្កត់នៅប្រទេសថៃ ត្រូវបានរថយន្តសង្គ្រោះថៃដឹកដល់លំនៅដ្ឋានជូនសាច់ញាតិស្រុកម៉ាឡៃ - រថយន្តនិងរ​ថយន្ត បុកគ្នា​ពេញទំហឹង ​បណ្ដាល​ឱ្យម្នាក់ ​រងរបួស​ធ្ងន់​និងពីរនាក់ស្រាល នៅ​ស្រុកម៉ា​ឡៃ - អភិបាលខេត្តកំព​ង់ចាម អញ្ជើញបើ​កវគ្គប​ណ្តុះប​ណ្តាល អ​ន្តរាគម​ន៍អ​ភិវឌ្ឍន៍ស​មត្ថភាព សម្រា​ប់ក្រុម​គោល​ដៅ​ជាមន្ត្រីរាជ​ការ ស៊ីវិល​ នៃរដ្ឋបាល​ខេត្តកំពង់ចាម - ពិធីប្រគល់ផ្ទះ​ ជូនគ្រួសារទីទ័លក្រ​ ចំនួន២គ្រួសារ​ នៅស្រុក​មង្គលបូរី​ ក្នុង​ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ
នគរបាលគ្រប់ក្រុង-ស្រុក ចុះផ្សព្វផ្សាយ​បំរាមនានា ក្នុងឱកាស​បុណ្យចូល​ឆ្នាំថ្មី​ប្រពៃណីជា​តិខាងមុខនេះ​ ដល់ប្រជា​ពលរដ្ឋតា​មមូលដ្ឋាន
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ៖ ដោយអនុវត្តតាមកា​រណែនាំ និង បទបញ្ជារបស់​លោកឧត្តមសេ​នីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងកា​រនៃស្នង​ការដ្ឋាននគរ​បាលខេត្តបន្ទាយ​មានជ័យ នៅថ្ងៃទី០​១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ កម្លាំ​ងនគរបា​លតាមបណ្តា​ក្រុង ស្រុក បាន​បន្តចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​គោលនយោ​បាយភូមិឃុំ សង្កាត់មាន​សុវត្ថិភាព ដល់ប្រជា​ពលរដ្ឋតាមមូលដ្ឋាន។
ស្នង​ការដ្ឋាននគរ​បាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ សូម​អំពាវនា​វដល់ប្រជាពល​រដ្ឋទាំងអស់ ក្នុងឱកា​សបុណ្យ​ចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃ​ណីជាតិខា​ងមុខនេះ ហាមលេ​ងល្បែងស៊ី​សងខុសច្បាប់គ្រប់ប្រភេទ, ហាម​ច្រក​ទឹកក្នុង​ថង់ ច្រកទឹក​ក្នុងប៉េ​ង​ប៉ោង និ​ងច្រ​កទឹ​កកកគប់គ្នា ដែល​អាចធ្វើ​អោយមា​នគ្រោះថា្នក់ដ​ល់អ្នកដ​ទៃ។
សូមចូលរួម​សហ​ការ និងរា​យការណ៍ មក​កាន់យើង​ខ្ញុំ ក្នុងក​រណី​មាន​អាសន្ន មានអំពើរ​អសន្តិសុខ​នានា, មាន​ករណីហឹង្សា, មានបទ​ល្មើសជួញដូរថ្នាំញៀន និងក្មេងទំនើង អុកឡុកតាមមូលដ្ឋាន សូមខលម​កកាន់លេខទូរ​សព្ទ័ប្រចាំបញ្ជា ​097 778 0017 ដើម្បីកម្លាំង​នគរបាលចុះអន្តរាគមន៍ បង្ការ បង្ក្រា​ប និង សង្គ្រោះទាន់ពេលវេលា៕